Gedetailleerde informatie over het geselecteerde boek.



 Terug naar zoekresultaten 

 Terug naar zoeken 


Vindplaats:C 5.142 
Titel:Iran een cultuurgeschiedenis 
Auteur: Michael Axworthy  
Samenvatting: IRAN, een cultuurgeschiedenis vertelt het fascinerende verhaal van Iran, een van de oudste beschavingen van de wereld. De auteur begint bij het rijk van Cyrus de Grote (zesde eeuw v. Chr.) en eindigt met de Islamitische Republiek. Hij laat fraai de eigenheid van de Iraanse identiteit zien, waarbij nadruk ligt op de culturele, godsdienstige aspecten, en op de mensen die er vorm aan gaven en geven. Opeenvolgende Perzische dynastieën hebben oorlog gevoerd met Byzantium, Ferdowsi schreef zijn magische Boek der koningen, en terwijl de Islam bezit nam van Perzië hebben Sa'di Hafez en andere dichters voor eeuwig de harten van andere dichters veroverd. Modern Iran is sinds de revolutie van 1979 een Islamitisch land waar nog geen twee procent het vrijdagsgebed bijwoont, en waar vrouwen aan strenge kledingvoorschriften zijn gebonden en tegelijk zestig procent uitmaken van de jongeren die de universiteiten bevolken.  
Redactie:  
Uitgever: Uitgeverij Bulaaq 
Jaar van uitgave: 2015 
Taal: Nederlands 
Aantal aanwezig:
ISBN/ISSN: 978 90 5460 155 5 
Editie: 2e druk  
Ondertitel:  
Foto's: zwart wit foto's  
Opmerkingen: Het boek begint met lijst van kaarten, dankbetuiging en voorwoord en het eindigt met noten, bibliografie en register. 
Aantal pagina's: 396 
Serie:  
Trefwoorden: Iran, cultuurgeschiedenis, Islam, Cyrus de Grote, Perzië, godsdiensten, Byzantium, dichters, Sa'di Hafez, Boek der koningen, revolutie, geschiedenis, Zarathustra, Islamitische Republiek,